Przygotowania do komunii

Co roku nasze dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to święto nie tylko naszego dziecka, ale również całej rodziny. Chcemy uczcić ten dzień i robimy wszystko, aby był wyjątkowy. Wspieramy dziecko w przygotowaniu się do tego wydarzenia, pomagając mu w przygotowaniach duchowych. Uczymy dziecko pytań i modlitw niezbędnych do zdania egzaminu przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dających możliwość poznania i zrozumienia fundamentów wiary oraz pełniejszego uczestnictwa w niej. Zapraszamy gości, przygotowujemy odświętny posiłek, dbamy o wystrój sali dla gości oraz kościoła. Pragniemy również, aby nasze dziecko czuło się tego dnia wyjątkowo, dlatego wybieramy mu odpowiedni strój. Pamiętając o tym, iż podczas Pierwszej Komunii Świętej dziecko po raz pierwszy, w trakcie mszy świętej, przyjmie Eucharystię z czystym sercem i pokorą, ubieramy je w biały strój symbolizujący właśnie tą czystość i podkreślający wyjątkowość sytuacji.
Jaki strój wybrać dla dziecka na Pierwszą Komunię Świętą?
Od kilkunastu lat głównym strojem dzieci, przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, są alby. Początkowo alby miały taki sam krój zarówno dla dziewczyn, jak i dla chłopców. Aktualnie odchodzi się od tego, odznaczając delikatnie obie płcie.
Alby dla chłopców przyjmują proste kroje, odróżniające się jedynie długością (krótkie i długie), kolorem paska, narzutką bądź jej brakiem czy kształtem kołnierza.
Stroje dla dziewczynek są bardziej zróżnicowane. Mamy do wyboru alby lub typowe sukienki komunijne https://rever.com.pl/product-category/kids/dziewczynka/sukienki-komunijne/. Alby wyglądem raczej przypominają te, które noszą chłopcy. Sukienki na komunię zaś przybierają różne formy, jednak w swoim wyglądzie są spójne z albami. Większość z nich ma uwidoczniony znak JHS. Wiadomo zatem iż taki strój jest odpowiedni na Pierwszą Komunię Świętą i od razu się z nią kojarzy.
Sukienki na komunię bywają mocno rozkloszowane, mają koronkowe wstawki, ozdobne paski z kolorami złota lub srebra. Mogą również różnić się długością całej sukienki (długie lub krótkie) bądź długością rękawa (długi albo krótki). Do każdej sukienki można dobrać pasujące dodatki: bolerko, torebkę, wianek czy buty.
Odpowiednio dobrana, do sylwetki i upodobań dziewczynki, sukienka komunijna sprawi, iż tego dnia mała komunistka będzie się czuła ważna, wyróżniona i elegancka. Uczucie to zaś uprzyjemni jej udział w uroczystościach kościelnych oraz świętowanie z gośćmi. Na zdjęciach, będących pamiątką tego wydarzenia, dziewczynka będzie wyglądać przepięknie, jak mały, uroczy, świetlisty aniołek.