Rozwijanie potencjału dziecka

Wystrój wnętrza, w którym przychodzi nam spędzać swoje życie, ma niebagatelne znaczenie i bezpośredni związek z naszym samopoczuciem. Sprawy nabierają jeszcze ciekawszych barw, jeśli mowa o najmłodszych mieszkańcach naszych czterech ścian. Dzieci po prostu nasiąkają środowiskiem i swoim otoczeniem. Jeśli zależy nam na ich prawidłowym rozwoju, to musimy zapewnić im odpowiednie warunki. Odpowiednie relacje między domownikami i to, jak przedstawiamy dziecku świat oraz wprowadzamy go w jego bardziej skomplikowane złożoności to jedno. Druga część procesu wychowawczego następuje w sposób, na który mamy ograniczony wpływ. Gdy za paręnaście lat zapytamy naszego potomka, co zapamiętał z domu rodzinnego, to odpowiedz może być zaskakująca. Okazuje się bowiem, że najbardziej w pamięć zapadają rzeczy niepozorne. Może to być rozmowa przed ważnym sprawdzianem, jedna rzucona „na odwal się” rada lub dokładny rozkład pewnego niedzielnego i zupełnie niewyróżniającego się popołudnia. Warto więc zadbać, aby nasze otoczenie było możliwie inspirujące dla naszych pociech – nigdy nie wiemy, czym dokładnie się zainspirują. Warto więc zwiększyć szansę na to, aby było to coś pozytywnego. Jak możemy w sposób nieinwazyjny wpłynąć na jego rozwój? Warto, aby półki w naszym domu były zaopatrzone w książki na różne tematy – nigdy nie wiadomo, po którą w czasie naszej nieobecności sięgnie dziecko – pozostaje mieć tylko nadzieję, że sięgnie po jakąkolwiek.

Dobrym sposobem na przedstawienie ogromu naszej rzeczywistości, choćby tylko tej ziemskiej, jest zamocowanie w którymś z pomieszczeń obrazu naszej planety. Mapa świata na ścianę, jest do zdobycia na każdym większym portalu aukcyjnym. To na jaką jej wersję i format się zdecydujemy, zależy tylko od nas. Może to być zwykła „szkolna” papierowa wersja. Ciekawym i bardziej trwałym rozwiązaniem, które powinno przetrwać znacznie dłużej, jest drewniana mapa na ścianę. Zamocowanie jej nie trwa wiele dłużej, niż powieszenie papierowej, a satysfakcja z możliwej współpracy przy montażu z beneficjentami jej pozytywnego wpływu, może być bezcenna.

Wspólne dopasowywanie elementów, tak aby współgrały ze sobą , tak jak w atlasie, to bardzo rozwijające zajęcie. Już podczas samego montażu nasze dzieci są w stanie zapamiętać wiele szczegółów dotyczących kontynentów, stolic państw, czy choćby przepływających przez nie rzek. Nawet dla nas samych taka powtórka z geografii może być ciekawa i przede wszystkim przydatna w obliczu ewentualnego wsparcia edukacji naszego potomka https://losokawood.com/kategoria-produktu/mapa-swiata-dziecieca/.