Jedno- czy dwuczęściowy, czyli o doborze kostiumu na plażę

Zbliża się lato i wyjazd na plażę, a my nie wiemy na jaki strój kąpielowy się zdecydować. Kusi nas bikini, jednak przez zimę troszkę się przytyło tu i ówdzie. Czy to oznacza, że przed wakacjami czekają nas mordercze treningi i życie o sałacie i wodzie, aby dobrze wyglądać nad morzem? Absolutnie i stanowczo -nie. Chociaż oczywiście sport i dobra zdrowa dieta jest dla zdrowia i urody bardzo ważna.
Kostium kąpielowy dwuczęściowy na ogół polecany jest właścicielkom idealnych i zgrabnych ciał. Czy jednak te z nas, które ważą nieco więcej muszą zrezygnować z tej bardzo kobiecej opcji? Oczywiście, że nie muszą. Umiejętnie dobrany krój z pewnością podkreśli ładne elementy figury, a zatuszuje te, które lepiej ukryć. Wystarczy wybrać model z bardziej zabudowanym dołem, by zamaskować lekko wypukły brzuszek i stanik na szerokich ramiączkach, który dobrze podtrzyma obfity biust.
Jeśli cenimy wygodę i planujemy spędzić czas aktywnie, sięgnijmy po kostium kąpielowy jednoczęściowy. Z pewnością lepiej od stroju dwuczęściowego sprawdzi się podczas energicznego pływania, czy ćwiczeń w wodzie. Nie ryzykujemy też, że zsunie się w nieodpowiednim momencie strój kąpielowy dwuczęściowy. Wiele osób będzie czuło się pewniej mając na sobie strój który zasłania nieco więcej. To że zdecydujemy się na kostium jednoczęściowy wcale nie musi oznaczać, że będziemy wyglądać jak sportsmenki. Wśród tych strojów można znaleźć również bardzo kobiece modele.