Co to jest coaching?

Dążenie do osiągnięcia zaplanowanych celów wymaga odpowiedniej determinacji i konsekwentnego działania. NLP czyli programowanie naszego umysłu jest doskonałym narzędziem, które skutecznie pomaga nam w realizacji naszych planów. Jest to jeden z wielu elementów składowych coachingu wspomagający nasz rozwój osobisty.
Istotny jest fakt, iż NLP jest wykorzystywane poprzez wizualizacje lub tworzenie odpowiednich rysunków jak na przykład mapa marzeń. Poprzez szczegółowe wyobrażenie realizacji naszego celu, dostajemy dodatkową motywację konieczną do działania oraz wytrwania w naszych postanowieniach. Warto podkreślić, że podczas wyobrażeń powinniśmy się skupić na naszych osobistych odczuciach czyli szczęściu, radości oraz całkowitym spełnieniu. Emocje jakie będą nam towarzyszyć podczas momentu osiągnięcia celu, poprzez wizualizację – będą nieustanie wspomagały nas w działaniu oraz ponownym próbowaniu w przypadku niepowiedzenia.
NLP jest skuteczną metodą we wszystkich płaszczyznach naszego życia. Niezależnie czy planujemy zmianę naszych nawyków żywieniowych czy zmianę miasta w celu poszukiwania naszej pracy – programowanie umysłu pomoże nam to przetrwać. Warto podkreślić, iż coaching jest dziedziną, która uczy nas jak samemu sobie stać się wsparciem oraz motywacją. W wyniku tego, pomimo braku wsparcia w najbliższym otoczeniu – zrealizujemy to, co my sami uważamy za słuszne oraz odpowiednie dla nas. Marzenia i plany są po to, aby je realizować, a zmiany są konieczne w celu stworzenia życia z naszych wyobrażeń.